Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe
"SAN-EKO"

ul. Próchnika 46
90-713 Łódź
NIP 738-104-46-00
tel.42 630 37 42
fax 42 630 37 49
infolinia TP: 801 530 043


Opaska plombująca
Przeznaczone do plombowania wodomierzy i śrubunków.
Produkowane w dwóch rozmiarach: 1/2" i 3/4".
Mogą być stosowane do wodomierzy DN 15 i DN 20.
Cechy charakterystyczne:
  • - opaski oznaczone są indywidualną, B-cyfrową numeracją w postaci etykiety, która zostaje zniszczona przy próbie zerwania
  • - na etykiecie może być wykonany dodatkowy opis: nazwa wspólnoty, spółdzielni lub inne oznaczenie, np. logo

Pobierz: Specyfikacje techniczną opaski plombującej
Wskaźniki antymagnetyczne na wodomierze
Magnesy neodymowe pojawiły się na polskim rynku około dwa lata temu i są obecnie najpoważniejszym zagrożeniem dla firm wodociągowych, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców budynków. Pozwalają one na bezinwazyjny i jak do tej pory bez żadnych śladów sposób zakłócania działania urządzeń pomiarowych. Oferowany wskaźnik antymagnetyczny jest łatwym, prostym w obsłudze a przede wszystkim tanim sposobem wykrycia manipulacji wskazaniami wodomierza. Aby utrudnić nieuczciwym odbiorcom kradzież wody przez zakłócanie wskazań wodomierzy, oferujemy wskaźnik do sygnalizacji ingerencji polem magnetycznym na wodomierze. Wskaźnik w formie elastycznej naklejki wraz z jednorazową plombą zabezpieczającą przed odklejeniem wskaźnika można zastosować do wodomierzy nowych jak również do urządzeń już zamontowanych. Ostatnim elementem wskaźnika jest klisza sprawdzająca która po przyłożeniu jej do naklejki kontrolnej wskazuje zadany wzór lub w przypadku ingerencji polem magnetycznym jego brak.
Wykrycie ingerencji jest jasną informacją dla dostawcy wody lub zarządcy, że dany klient wpływa w sposób niedozwolony na działanie wodomierza aby zaniżyć wskazania.
Cechy charakterystyczne wskaźnika użycia pola magnetycznego:
  • - jednoznaczne wskazanie użycia pola magnetycznego
  • - prosta budowa
  • - uniwersalne zastosowanie
  • - możliwość montażu na już działających urządzeniach pomiarowych bez konieczności ich wymiany.